Wielofunkcyjne meble na taras i do ogrodu

Wielofunkcyjne meble na taras i do ogrodu

Jak zaaranżować ogród, by w pełni spełniał oczekiwania użytkowników? Z pewnością nie powinno w nim zabraknąć wygodnych mebli wypoczynkowych. Najlepiej, jeśli będą to wielofunkcyjne meble, które w praktyczny sposób połączą różne sposoby użytkowania. Dzięki temu przestrzeń tarasu i otaczającego go ogrodu będzie w stanie odgrywać rolę letniego salonu, który w cieplejsze dni niemal całkowicie przejmie funkcję wypoczynkową, przypisywaną salonom urządzonym w domach.

Wielofunkcyjne meble na taras i do ogrodu w zasadzie nie są niczym nowym. Od wielu lat możemy przecież korzystać z takich udogodnień, jak ogrodowa skrzynia, która służy jednocześnie jako funkcjonalne i wygodne siedzisko. Jednak obecnie praktyczne i pomysłowe rozwiązania do przestrzeni wypoczynkowej urządzanej koło domu daleko wykraczają poza ten przykład. Na rynku pojawia się wiele nowych, bardzo wygodnych, ale niekiedy zaskakujących modeli, które odzwierciedlają wizje projektantów i wpisują się w potrzeby użytkowników.

Wielofunkcyjne meble do przechowywania

Najczęściej spotykanym przykładem mebli wielofunkcyjnych są te, które służą do przechowywania. Jak nietrudno się domyślić, taki asortyment nie kończy się na skrzyni ogrodowej. Do dyspozycji konsumentów pozostaje wiele innych modeli, w których można przechowywać przeróżne przedmioty. I tak na przykład w przestrzeni wypoczynkowej tarasu bardzo dobrze sprawdzi się pufa z praktycznym schowkiem, w którym można schować dziecięce zabawki. Równie praktyczny będzie stolik, pod którego blatem ukryty jest nieduży pojemnik, idealny do przechowywania ciekawych magazynów i czasopism, po które w każdej chwili można sięgnąć, by zatopić się w lekturze.

W ten sposób można by jeszcze długo wymieniać, bo do przechowywania mogą posłużyć również ogrodowe lodówki, kanapy ze schowkami i wiele innych praktycznych mebli. Z powodzeniem można w nich schować koc i miękkie poduszki, narzędzia przeznaczone do pielęgnacji ogrodowych roślin i wiele innych przedmiotów.

Inne meble o wielu funkcjach

W tym miejscu warto wspomnieć, że poza meblami, które pełnią dwie różne funkcje, dostępne są też modele trzy- i czterofunkcyjne. Przykładem jest ogrodowa lodówka, która może być też użytkowana jako siedzisko, podnóżek albo schowek. Wprowadzając taki mebel do przestrzeni ogrodu, jeszcze bardziej podnosimy jego atrakcyjność dla użytkowników. Wielofunkcyjne meble mogą rozwiązywać wiele problemów. Dowodem tego jest praktyczny stolik kawowy, który w prosty sposób można przekształcić w wysoki stół, zapewniający wygodę podczas serwowania i spożywania śniadań, obiadów albo deserów.

Możliwości jest jednak znacznie więcej, a producenci ogrodowych mebli wciąż prześcigają się w nowych pomysłach, które mają na celu podniesienie atrakcyjności przestrzeni wypoczynkowej. Lodówka ogrodowa, która doskonale sprawdza się też jako stolik, modułowe meble, które można przekształcać na wiele różnych sposobów i wiele, wiele innych modeli.

Wielofunkcyjne meble to dziś must have niedużych przestrzeni, które potrzebują przemyślanych rozwiązań. Można je jednak wykorzystać także w większych ogrodach, podnosząc w ten sposób ich funkcjonalność.

Udostępnij:

Dodaj komentarz