Rozmiary, kolory, materiały – modne propozycje oświetleniowe

Oświetlenie odpowiada za atmosferę wnętrza. Spełnia rolę praktyczną, bo zapewnia komfort poruszania się po całym mieszkaniu lub domu. Ma również za zadanie chronić domowników, głównie w strefie lamp zewnętrznych. Nie oznacza to jednak, że nie zależy nam na estetyce zastosowanych lamp, wręcz przeciwnie.

Szukamy propozycji wpisujących się w aktualne trendy, ale i mając na względzie, że oświetlenia nie wymienia się każdego roku, a zostaje ono z nami na bardzo długi czas. Jak pogodzić modę z walorami praktycznymi? Co w tym roku oferują nam producenci lamp?

Geometria, która nie wychodzi z mody

Geometryczne lampy nie wychodzą z mody. Chętnie wybieramy okrągłe lub kwadratowe plafony, owalne klosze, ale i kanciaste konstrukcje. Łatwo je wpasować w dowolny klimat. Te konstruowane na planie prostokąta bądź kwadratu wydają się być odważniejsze i inspirują we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych oraz industrialnych. Z kolei obłe kształty są delikatniejsze, a to sprawia, że fajnie prezentują się pośród stylistyk skandynawskich, prowansalskich, romantycznych i klasycznych.

W tym sezonie na prowadzenie wysuwają się lampy okrągłe. Możemy stawiać na kule w różnych rozmiarach. Transparentne okrągłe klosze lub półprzezroczyste, nieco bardziej płaskie plafony. Nie musimy się bać nowoczesnych żyrandoli w formie zwisających okręgów, bardzo obszernych. Poza bowiem kulami, trendy 2021 obejmują oświetlenie w rozmiarze XXL.

Oświetlenie industrialne

Loftowe wnętrza i typowe pomieszczenia industrialne zyskują coraz większe uznanie użytkowników. Wpływają na to dwa główne elementy w takich propozycjach. Po pierwsze, wnętrza tego typu są otwarte i bardzo przestronne. Po drugie, surowe cegły, poprzemysłowe obiekty przerabiane na użytkowe, detale przypominające historię dawnych fabryk – to wszystko fascynuje i inspiruje, nie tylko artystów.

Lampy typowo industrialne mają to do siebie, że są nie tylko ciekawe pod względem estetyki, ale i niezwykle funkcjonalne. Duża ich różnorodność – form, wykonań, kształtów, rozmiarów – np. tych proponowanych przez sklep Azzardo.com.pl, oznacza zawsze indywidualny wystrój.

Industrialne lampy łączą w sobie elegancję metalu, szlachetność złotych i srebrnych odcieni, a także ciepło naturalnych surowców, głównie drewna. Do tego obszerne klosze, by dostarczyć maksimum jasnego światła, lub te wąskie, nisko opadające nad stołem w salonie bądź stolikiem kawowym, które decydują o intymnej i przytulnej atmosferze wnętrza.

Naturalne surowce

Nie zapominajmy o naturalnych surowcach, które doskonale wpisują się we wszechobecne trendy ekologiczne. Mamy zatem świetne pole do popisu, gdy wybieramy lampy z rattanu, wikliny, papieru bądź drewna. Co więcej, są one mimo wszystko na tyle uniwersalne w swoim charakterze, że łatwo je dopasować do dowolnej aranżacji.

Skoro ma być modnie, funkcjonalnie i z trwałością na lata, wybierzmy oświetlenie z powyższych propozycji. Znajdźmy lampy, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania i udekorują zarówno wnętrza, jak i przestrzenie zewnętrzne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz