Grzejnik drabinkowy- zalety, które doceni każdy domownik

Łazienka to dość trudne w aranżacji pomieszczenie. Duża wilgotność, potrzeba dopasowania barwy światła, a do tego wymóg zapewnienia komfortu termicznego. W przypadku tego ostatniego sprawdzi się grzejnik drabinkowy. I praktyczny, i estetyczny.

Zima w pełni, a mróz nie odpuszcza. To najlepszy czas, by na spokojnie przemyśleć, w jaki sposób uzyskać cieplejsze wnętrze, w którym długa kąpiel czy szybki prysznic nie zaowocują przeziębieniem po wyjściu z wanny lub spod prysznica.

Grzejnik drabinkowy – do każdego wnętrza

Dużym atutem grzejników drabinkowych jest możliwość zamontowania ich w każdej łazience. Nie ma znaczenia metraż, bo nawet niewielkie powierzchnie pomieszczą skromny, a przy tym estetyczny grzejnik w formie drabinki.

Ten typ ogrzewania nadaje się do podłączenia do sieci centralnego ogrzewania bądź do sieci elektrycznej. Równie dobrze można skorzystać z obu źródeł, aby zapewnić odpowiedni komfort termiczny nie tylko zimą, ale i podczas chłodniejszych dni wiosny bądź lata.

Komfort termiczny

W łazience temperatura powinna być utrzymana na poziomie około 24 stopni Celsjusza, czyli o dwa więcej niż w pozostałych pomieszczeniach. Ma to znaczenie ze względu na fakt, że tutaj bierzemy kąpiel, wykonujemy rozmaite czynności pielęgnacyjne, również przy małych dzieciach. Nie chcemy mierzyć się z chłodem odczuwanym tuż po wyjściu z wanny bądź spod prysznica. To może skończyć się problemami zdrowotnymi, tym bardziej u niemowlaków, które są najbardziej narażone na wychłodzenie.

Grzejnik drabinkowy jest dobrym rozwiązaniem, bo pozwala na utrzymanie temperatury na pożądanym poziomie. Ponadto duży wybór pod względem rozmiarów, rodzaju – pionowy bądź poziomy, daje szansę na instalację w małych i dużych łazienkach, w tych typowych pod względem kształtu, jak i nietypowych, np. ulokowanych na poddaszu, gdzie trzeba się mierzyć ze skosami.

Ciepło i oszczędnie

Jeśli drabinkowe urządzenie grzewcze zostanie podłączone do sieci elektrycznej, można liczyć na oszczędności, ale i precyzyjne sterowanie ustawieniami. Nowoczesne produkty posiadają wbudowane termostaty i nie brakuje im podstawowych oraz dodatkowych funkcjonalności. Domownicy coraz częściej mogą zadecydować, kiedy i jaka temperatura ma panować w łazience.

Dodatkowe miejsce do suszenia

Jeszcze jedna zaleta to możliwość wykorzystania grzejnika drabinkowego jako małej suszarki. Taka konstrukcja pozwala na suszenie drobnych elementów garderoby lub mokrych ręczników. W małych mieszkaniach to duży walor. Należy jedynie pamiętać, by podczas wybierania tego typu urządzenia grzewczego, uwzględnić większe zapotrzebowanie na moc grzewczą, jeśli w grę będzie wchodziło zarówno ogrzewanie, jak i suszenie.

Estetyka to już tylko kropka nad i. Najbardziej uniwersalny jest klasyczny biały grzejnik drabinkowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się o odmienny kolor czy zastosowanie wersji pionowej, aby łazienka zyskała na komforcie termicznym i oryginalnej estetyce.

Udostępnij:

Dodaj komentarz