Designerskie lampy – najciekawsze propozycje rynkowe

Rynek oświetleniowy kusi coraz bardziej. Obok popularnych konstrukcji, które wybieramy głównie do domowych wnętrz, znalazło się miejsce na designerskie lampy. Niekiedy drogie, niecodzienne wizualnie i surowe, z drugiej zaś strony stające się inwestycją w unikalną aranżację domową. Nie brakuje im również funkcjonalności, na którą tak bardzo liczymy.

Co warto wybrać? Które propozycje są nie tylko ciekawe, ale i odpowiednie dla naszego budżetu, a przy tym praktyczne?

Designerskie lampy – lampa podłogowa

Na uwagę zasługują lampy podłogowe. Szturmem zdobyły rynek, choć przekonujemy się do nich dość powoli. To oświetlenie nieporównywalne z żadnym innym. Mobilne, funkcjonalne i dostępne w tak szerokiej palecie kolorów, wymiarów i konstrukcji, że nawet najbardziej wymagający mogą znaleźć produkty do swoich wnętrz.

Designerskie lampy podłogowe wyróżniają się tym, że niekiedy coraz mniej przypominają oświetlenie. Fakt, że posiadają źródło światła i są funkcjonalnymi dekoracjami, zdradza jedynie rozświetlona przestrzeń. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie domowego wnętrza jest lampa podłogowa Tripod. To konstrukcja bazująca na trzech nogach, zwykle zakończona kloszem. Całość przypomina nieco sztalugę. W tej prostocie tkwi siła i pomysł na dopełnienie domowej aranżacji.

Wśród lamp podłogowych coraz częściej można znaleźć modele, które są niedrogie, a przy tym funkcjonalne. I wbrew pozorom mogą posłużyć długie lata użytkowania, nawet przy regularnie zmienianej aranżacji domowej.

Oświetlenie w zwierzęcych klimatach

Jeśli użytkownikom zależy na tym, by oświetlenie w pierwszej kolejności było dekoracyjne, a dopiero potem funkcjonalne, powinni się skierować do najmodniejszych sklepów. Wśród ich ofert znajdą bowiem bardzo designerskie lampy, w iście zwierzęcych klimatach. Do wyboru będzie chociażby lampa z pojedynczymi źródłami światła umieszczonymi na rozgałęzionych ramionach. Nieodmiennie kojarząca się z morskim stworzeniem – ośmiornicą.

Dekorować nie musi konstrukcja, ale sama kolorystyka. Abażur we wzór w panterkę to istne szaleństwo oświetleniowe! Dla odważnych, którzy nie lubią kompromisów, i do wnętrz, które są dalekie od banalnych.

Żyrandole glamour

Dzisiejsze żyrandole w niczym nie przypominają dawnych odpowiedników. No… może poza bazą, na której umieszcza się źródła światła. Proponowane, najbardziej designerskie lampy z kategorii żyrandoli, to te obfitujące w kryształki i szklane elementy. Pięknie mienią się w świetle dziennym, a tym bardziej wieczorową porą, gdy przenika je sztuczne światło. Eleganckie, luksusowe – do wyrafinowanych wnętrz. Nie tylko do salonów, ale i łazienek, które mają przywoływać na myśl ekskluzywne SPA.

Szukając niecodziennych propozycji oświetleniowych, zwróćmy uwagę na designerskie lampy. Dajmy im szansę w swoich wnętrzach. Tym bardziej, że aktualne trendy pozwalają na mieszanie ze sobą rozmaitych detali, kolorów, kształtów, faktur czy wzorów. To świetny czas na odświeżenie domowej aranżacji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz