Dekoracja ogrodu – jak ozdobić przydomową przestrzeń?

W ogrodzie nie tylko sprzątamy i pielęgnujemy kwiaty, ale również odpoczywamy. Choć jesienno-zimowa aura nie pozwala spędzić tu tak dużo czasu, jak podczas lata, i tak chętnie tu przesiadujemy. To dlatego warto przemyśleć, jak ma wyglądać dekoracja ogrodu. Estetyczna, uporządkowana i przyozdobiona przestrzeń sprawia, że czujemy się w niej miło i bezpiecznie.

Rynek, a przede wszystkim producenci, podsuwają nam mnóstwo pomysłów. Na co warto postawić? Jak sprawić, by ogród intrygował, kusił, a jego aranżacja wzbudzała podziw?

Dekoracja ogrodu na każdą kieszeń!

Na początek warto ustalić budżet przeznaczony na zakup elementów ozdobnych. Bądźmy jednak dobrej myśli. Z powodzeniem można ozdobić przydomową przestrzeń, niekoniecznie wydając na to oszczędności. Czasami wystarczy drobiazg lub wybór praktycznego artykułu, który przy okazji będzie dekoracyjny.

Innym zaś razem można pobawić się kolorami i oświetleniem. To najlepszy sposób, by podkreślić najciekawsze elementy zielonej architektury, a nawet zamaskować te defekty, z którymi niewiele możemy już zrobić.

Dekoracja ogrodu za pomocą oświetlenia

Postawmy na ciekawe oświetlenie. Do wyboru mamy lampki solarne, które przyjmują ciekawe kształty i barwne światło. Najpierw jednak sprawdźmy, jak będzie się prezentowało oświetlenie w pobliżu określonych elementów wyposażenia czy też roślin. Wizja musi być spójna z efektem końcowym. Należy również uwzględnić fakt, że nie każda roślina lub mocne światło, może jej ono wręcz zaszkodzić.

Zamiast lampek solarnych można rozważyć zakup świetlnych girland. Nadają się do rozwieszenia niemalże wszędzie. Sprawdzą się przy wejściu do domu, w okolicach ścieżek ogrodowych i wśród przestrzeni wydzielonej z myślą o relaksie. Tego typu dekoracje ogrodu są niezwykle praktyczne, a przecież funkcjonalna przestrzeń jest równie ważna, co jej walory estetyczne.

Oryginalne meble ogrodowe

Jeśli ogród jest niewielki, a budżet przeznaczony na dekoracyjne elementy nie poraża wielkością, zrezygnujmy z typowych ozdób. Zamiast tego wybierzmy oryginalne meble ogrodowe. W końcu i tak w planach jest ich zakup, więc szukajmy wśród ciekawszych konstrukcji, bardziej kolorowych czy wzorzystych, zamiast stawiać na bezpieczne i uniwersalne komplety.

Znajdziemy mnóstwo propozycji wśród mebli technorattanowych. Mogą to być całe zestawy. Dekoracyjne, bo łączące różnorodność materiałów, ale i kolorów. Do tego ciekawe sploty plecionki. Uzupełniając je o kolorowe i miękkie poduchy, wypoczynek w ogrodzie będzie nie tylko w pełni komfortowy, ale i widoki zaczną zachwycać.

DIY – dla pasjonatów

Pasjonatom polecamy coś z dziedziny DIY. Tutaj nie ma ograniczeń, a właściwie istnieją one tylko w naszej wyobraźni. Robiąc coś samodzielnie, można uzyskać niepowtarzalne dekoracje ogrodu, a przy tym poczuć dużą satysfakcję z realizacji. Czas przyjrzeć się przydomowej przestrzeni i nadać jej nowego wyrazu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz