Aranżacje kuchenne – najmodniejsze wystroje wnętrz

Kuchnia to serce domu. Tutaj gotowanie nabiera innego znaczenia. Każdy posiłek staje się ucztą i chcemy go celebrować wraz z bliskimi. Aranżacje kuchenne to zatem nie tylko kwestia dekorowania, ale i atmosfery, która jest niezbędna! Sprawdzamy, które propozycje są wciąż na topie i o jakie detale warto się pokusić w swojej kuchni.

Aranżacje kuchenne – skandynawskie klimaty

Skandynawskie klimaty nie wychodzą z mody, choć znamy je co najmniej od kilku dobrych lat. Pojawiają się co rusz nowe propozycje, które łączą elementy wprost z północnych regionów z tymi nieco bardziej orientalnymi. Kuszą egzotycznymi połączeniami, ale i nową kolorystyką. Skandynawski styl to zatem już nie tylko jasne i pastelowe barwy oraz przytulne wnętrza. Równie dobrze można się pokusić o hit ostatnich czasów, a mianowicie japandi.

Aranżacje kuchenne w stylu japandi łączą elementy skandynawskie i japońskie. Mamy więc miejsce na minimalizm i harmonię. W japandi stawia się na prostotę, oszczędne formy oraz mniejszą liczbę kolorów. Chętnie korzysta się z naturalnych materiałów. Dobrze widziane są elementy bambusowe, wiklinowe czy drewniane. Przestrzeń powinna być urządzona funkcjonalnie. Liczy się zachowanie symetrii oraz tworzenie przytulnej, ciepłej i rodzinnej atmosfery.

Dla odważniejszych propozycją będzie dark lagom. Mniej znany, ale jakże lubiany wśród tych, którzy już mieli okazję stworzyć w nim wystrój. Aranżacje kuchenne w tym stylu? Czemu nie! Ta odmiana wystroju charakteryzuje się przede wszystkim zachowaniem równowagi. Poza tym nie stroni od ciemnych barw. Mamy zatem do czynienia z kuchnią, w której wszystkiego będzie w sam raz. Niekoniecznie zewsząd, ale na przykład na jednej ścianie będzie królowała ciemna barwa. Stanie się ona tłem, na którym można wyeksponować chociażby nowoczesne szafki kuchenne.

Industrialna kuchnia

Industrialne aranżacje kuchenne pokochają miłośnicy łączenia elegancji, klasyki i nowoczesności. Tutaj liczy się nie tylko otwarta przestrzeń, która jest podstawą dzisiejszych loftów. Stawia się między innymi na kolory złota, miedzi, srebra czy czerni. Te zaś – odpowiednio połączone – dodają klasy i uroku. Żeby jednak zachować industrialny charakter kuchni, wybiera się bardzo proste i geometryczne formy.

Fragment ściany z nieobrobioną cegłą, duża żarówka z widocznym żarnikiem bez klosza, główna lampa zwisająca na kablu. Do tego wysokiej jakości blaty kamienne, czarny granitowy zlew i podłoga w betonowych płytach. Zimno i surowo? Niekoniecznie! Kolorami, oświetleniem i detalami dodaje się ciepła. Industrialna kuchnia może być równie przyjazna i przytulna, co rustykalna.

Odrobina szaleństwa

W kuchni można sobie pozwolić naprawdę na dużo. Detale, kolory, wyposażenie – nie tylko meble, ale i sprzęty AGD. Wszystko to da się dobrać w taki sposób, by całość kusiła, inspirowała, a jednocześnie odpowiadała funkcjonalności tego wnętrza. Jedno jest pewne – skandynawskie czy industrialne aranżacje kuchenne pozostawiają duże pole do popisu domownikom.

Udostępnij:

Dodaj komentarz